Často kladené otázky aneb "nad dopisy diváků"

Cestuješ za focením?

Ano, a moc ráda! Často jsou svatby mimo Kladno-logicky, takže jezdím všude možně. V rámci Kladna a okolí je cestovné zdarma, ale k delším cestám si účtuji poplatek 8Kč za kilometr. Přeci jen i cesta něco stojí a zabere nějaký čas.

Jak dlouho fotíš?

Už je to deset let. Pravdou je, že se naštěstí každý kreativní člověk nějak vyvíjí, tak doufám, že snad i já své focení posouvám stále dál. Ať už novými technologiemi, objektivy, nebo vůbec pohledem na svět a fotku!

Jak probíhá předání fotek?

Fotky předávám čistě elektronicky. Nedávám žádné CD, nebo tak něco. Využívám pouze elektronickou galerii, která je pro mě placenou službou, ale právě proto má všechny funkce, které potřebuji. Vy si tak můžete fotky prohlížet, ale i stahovat- jak celé jako zip soubor, tak po kuse. Je to boží na svatební fotky, protože můžete hostům poslat pouze odkaz a oni si mohou fotky prohlédnout také. Zároveň vypadá velmi dobře a fotky lépe vyniknou. Jak taková galerie vypadá, se můžete podívat v portfoliu.

Jak dlouho trvá úprava fotek?

Po svatbě, nebo rodinném focení posílám ochutnávku pár vybraných fotek, abyste měli co ukazovat a byla uspokojena vaše zvědavost:-) Poté fotky prochází selekcí a úpravou. A cca po měsíci dostanete kompletní výstup fotek prostřednictvím elektronického úložiště. Zároveň získáte přístup do vlastní online galerie. Svatební fotky především v létě mohou trvat o něco déle, ale vždy se snažím udělat maximum!

Jaký je postup pro objednání svatby?

1. REZERVACE: Nejprve je potřeba se domluvit na volném termínu. Ty se plní většinou rok dopředu.
2. OSOBNÍ SCHŮZKA: Před každou svatbou dělám se snoubenci seznamovací schůzku. Tam si povíme, jak máte svatbu koncipovanou a jaká máte přání. Společně projdeme harmonogram a podepíšeme rezervační smlouvu.
3. SVATEBNÍ DEN: Během svatebního dne jsem vám plně k dispozici. Fotím momentky, novomanželské fotografie, průběh celého dne a zkrátka cokoli, co mi padne do oka.
4. HOTOVÉ FOTOGRAFIE: Nejpozději do dvou měsíců od svatby dostanete hotové fotografie. Množství se odvijí podle balíčku, který jste si zvolili. Pak už se můžete jen kochat!

Je možné focení v ateliéru?

Určitě ano! Ateliér si pronajímám- mám jich na výběr hned několik. Cena je většinou hodinová, primárně doporučuji alespoň dvě hodiny, aby bylo více klidu a stačilo se nafotit vše, co chcete.

Retušuješ fotky?

Přiznám se, že posledních několik let méně a méně. Svatební focení, rodinné apod. neretušuji prakticky vůbec- pohlížim na to spíše jako na reportáž momentek. Pokud se jedná o focení typu glamour, tam je retuš někdy žádaná a rozhodně s tím není problém!

Neumíme pózovat, nikdy jsme se nefotili- co s tím?

Mnoho klientů mi píše, nebo říká na focení, že se neumí tvářit a že neví, co dělat s rukama a nohama. Toho se nemusíte vůbec obávat. Já stojím naproti vám a vše říkám- kam dát nohu, kam ruku a jak se tvářit. Ten kdo chce pózovat sám samozřejmě může, ale pokud žádné zkušenosti s focením nemáte, tak máte mě a já ráda pomůžu! Navíc v rámci svatebního balíčku Exclusive máte předsvatební focení zdarma, takže si vše můžete vyzkoušet ještě před svatbou!

Co s sebou na glamour focení?

Záleží na tom, co od toho očekáváte. Pokud chcete fotky pro přítele k narozeninám a chcete především „decentní akty“ je myslím jasné, že je naprosto zbytečné tahat na focení péřový kabát.. To samé naopak! Pokud chcete zajímavé fotky v exteriéru, tak pokud vysloveně nechcete, tak nemusíte brát sexy prádelko.
Pokud hledáte nějakou inspiraci, mrkněte na mou nástěnku na Pinterestu:-) https://pin.it/seagnqwujqchxq

Co všechno se fotí na svatbě?

Prakticky všechno! Pokud se jedná o celodenní focení, tak se začíná přípravou nevěsty, focením detialů šatů, dekorací, oblékání ženicha. Následuje příjezd hostů a samotný obřad. Pak focení skupinek a tradic. Poté oběd, krájení dortu a takové ty věci ohledně jídla a pití :-) A pak konečně většinou dojde na novomanželské fotografie do alba. A celou tu dobu se samozřejmě fotí ty báječné momentky, které nikdo předem nevymyslí!

Máš focení ráda?

Miluju ho a neumím bez něj žít! :-D