Všechny informace o svatebním focení

Kolik stojí svatební fotograf?

Bude párty?

Gratuluji k zasnoubení!

Tato stránka je věnována tomu, abyste zde našli vše, co potřebujete vědět o svatebním focení. Jsem tu, abych vám pomohla a odpověděla na jakékoli otázky, které by vás mohly napadnout. Neváhejte se na mě kdykoliv obrátit, pokud budete chtít probrat něco specifického nebo pokud máte nějaké speciální přání. Jsem tu pro vás, abychom společně vše vyřešili. Věřím v to, že každá svatba je jedinečný příběh.

Pojďme si napsat!

Proč stojí svatební focení tolik?Super vybavení není levné

My profíci máme často velmi drahý foťák a objektivy, které dělají ty úžasné fotky. A to ještě není vše - světla, blesky, záložní kamery, to vše něco stojí


Úpravy fotek = druhé kolo práce

Po svatbě trávíme hodiny, někdy dny, úpravou fotek, aby vypadaly perfektně. To je čas, který taky něco stojí. Mně úprava fotek zabere dalších cca 10-12 hodin, na které si musím vyčlenit další celý den.


Zkušenosti, které platíte

Nejde jen o to stisknout spoušť. Fotograf musí umět zachytit správný moment, mít oko pro detail a vědět, jak vás nejlépe vyfotit. Tyto dovednosti přicházejí s praxí a zkušenostmi. Věřte mi, je rozdíl, když vám někdo říká, co máte dělat, nebo že takhle vám to nesluší, že to chce jinak dát hlavu apod. Já fotím od roku 2010, takže po cca 300 svatbách vím, co se bude zrovna dít, co bude následovat při obřadu, kam si stoupnout, na co být připravena.


Jedinečný styl

Každý fotograf má svůj jedinečný styl, který dělá vaše fotky výjimečnými. A za originalitu se taky platí!


Stres a zodpovědnost

Fotografování svatby je stresující. Fotograf musí být všude a nezmeškat žádný důležitý okamžik. A pokud se něco pokazí, náhradní šance není.


Celodenní nasazení

Na svatbě fotograf pracuje od brzkého rána do pozdního večera. Je to dlouhý a náročný den, a to si zaslouží pořádnou odměnu.


Další náklady

Kromě vybavení jsou tu také cestovní náklady, pojištění, marketing, software pro úpravu fotek a další věci, které fotografovi zvedají náklady.


Takže, ačkoliv to může na první pohled vypadat, že svatební fotografové si účtují hodně, ve skutečnosti je to odraz všech těchto faktorů, které jdou do jejich práce. A na konci dne, co zbyde, jsou ty nádherné vzpomínky, které vydrží navždy! 📸✨

Jak vybrat svatebního fotografa?


Důvody, proč se vyhnout levnému fotografovi na svatbě, jsou celkem zásadní. Tady jsou některé z nich:


  1. Kvalita snímků: Levnější fotografové často nemají kvalitní vybavení nebo dostatečné zkušenosti, což může vést k nižší kvalitě fotografií. Svatba je jedinečný okamžik, který chcete zachytit co nejlépe.
  2. Zkušenosti a profesionalita: Profesionální fotografové mají zkušenosti s právě takovými událostmi jako svatby. Vědí, jak se pohybovat, zachytit důležité momenty a pracovat ve stresujícím prostředí.
  3. Zpracování a úprava fotek: Levnější fotografové nemusí mít dostatek dovedností nebo času na kvalitní úpravu fotografií. Profesionál věnuje čas a péči každé fotografii, aby vypadala co nejlépe.
  4. Spolehlivost a zodpovědnost: S profesionálním fotografem můžete mít jistotu, že se dostaví a zachytí celý váš velký den. Věřte mi, že už jsem fotila s angínou, s panickou atakou i s takovou migrénou, že bych nejraději zalezla do postele a už se nevzbudila. Ale profík prostě udělá to, co musí a co je domluveno. I když nemáme zrovna náladu., nebo se děje nějaká rodinná situace, tak u profíka to nepoznáte. Bude vždy veselý a v pohodě, aby vám nekazil váš den. U levnějších fotografových může být tato jistota méně zaručena.
  5. Styl a vize: Každý profesionální fotograf má svůj vlastní styl a vizi, která může výrazně přispět k tomu, jak budou vaše svatební vzpomínky vypadat. U levnějších fotografů vlastně nevíte, jak to dopadne. A nemá za sebou tolik portfolia, abyste to dokázali odhadnout, jak fotky budou vypadat.
  6. Záložní plány a náhradní vybavení: Profesionálové obvykle přicházejí připraveni na nečekané situace s náhradním vybavením a plány, případně máme vždyněkoho, kdo by nás v nejhorším případě adekvátně nahradil.
  7. Výsledek, který nelze opakovat: Svatba je jednorázová událost. Pokud fotografie nevyjdou dobře, nemáte možnost celou událost zopakovat pro lepší snímky.


JAK TO PROBÍHÁ?

Výběr termínu


Zvolení ideálního termínu je kritickým prvkem pro úspěšný průběh vaší svatby. Termíny se často rezervují i rok nebo více předem, takže je vhodné se na mě obrátit co nejdříve. Moc nerada odmítám klienty kvůli plně obsazeným termínům. Proto doporučuji mít již předem vybrané místo konání svatby, aby nedocházelo k nechtěným změnám a zmatkům.Osobní setkání


Schůzku si domluvíme v termínu, který vám bude vyhovovat, a ráda se setkám jak s vámi, tak s vaším partnerem, pokud je to možné. Na tomto setkání probereme vaše představy o svatbě a fotografiích, vaše sny a plány. Já vám pak poskytnu veškeré své zkušenosti a rady k tomu, co se osvědčilo a čemu se raději vyhnout.

Svatební den


Váš svatební den je pro mě jako fotografku neuvěřitelně vzrušující! Přijedu na místo, které mi určíte, ať už je to místo příprav nevěsty nebo přímo místo obřadu. Vše záleží na tom, jaký fotografování balíček si vyberete. Během dne budu diskrétně po vašem boku, abych zachytila všechny důležité okamžiky vašeho velkého dne. A někdy méně diskétně, třeba když potřebuji vyfotit celé skupinky.

Úprava fotek


Po svatbě si fotografie přenesu na externí disk a začnu s jejich tříděním a úpravou. Vyberu ty nejlepší snímky a upravím je - od aplikace filtrů až po detailní úpravy světelnosti a barevnosti. Nakonec fotografie uložím a nahraji do online galerie, abyste si je mohli prohlížet a sdílet s rodinou a přáteli.

Kolik stojí svatební fotograf?

6 HODIN FOCENÍ

Půldenní svatební balíček

Tento balíček je ideální pro páry, které hledají kompaktní, ale kompletní záznam svých svatebních chvil. S 6 hodinami focení máte jistotu, že všechny hlavní momenty vašeho dne - od slavnostního obřadu až po hostinu- budou pečlivě zachyceny. Poskytuji zhruba 300 profesionálně upravených fotografií, které vám umožní prožívat vaše vzpomínky znovu a znovu.


Balíček zahrnuje také snadný přístup k vašim fotografiím skrze online galerii a jejich předání prostřednictvím digitálního úložiště, což zajišťuje snadné sdílení s rodinou a přáteli.


Pokud byste si přáli více času na focení, není to žádný problém. Můžeme si domluvit dodatečné hodiny, abychom zajistili, že všechny důležité momenty vašeho svatebního dne budou zachyceny. S flexibilním přístupem k příplatkům za další hodiny focení se snažím zajistit, aby každá svatba získala tu pozornost a péči, kterou si zaslouží.


OBSAHUJE:

- 6 hodin focení

- cca 300 upravených fotografií

- online galerie 

- digitální úložiště


NEOBSAHUJE:

- doprava 15 Kč/km

- přesčas 2000 Kč/hodinaCENA

20.000KČ12 hodin focení

Celodenní focení svatby

Pro ty, kdo si přejí nejrozsáhlejší dokumentaci svého svatebního dne, je tu celodenní balíček. S 12 hodinami focení zajistím, že každý důležitý okamžik - od příprav ráno až po poslední tanec - bude zachycen s maximální pozorností k detailům. Balíček zahrnuje 500+ pečlivě upravených fotografií, osobní schůzku pro dokonalé pochopení vašich přání, a jako bonus, předsvatební focení zcela zdarma. Tento přístup umožňuje vytvořit úplný příběh vašeho svatebního dne.


I v tomto balíčku je možnost příplatku za hodiny navíc, ale často je 12 hodin dostačujících na to, aby bylo zachyceno vše potřeb

OBSAHUJE:

- 12 hodin focení

- cca 600 upravených fotografií

- online galerie 

- digitální úložiště

- předsvatební focení


NEOBSAHUJE:

- doprava 15 Kč/km

- přesčas 2000 Kč/hodinaCENA

30.000Kč


předání fotek

Online galerie

V rámci každého balíčku máte i online galerii na PC i do mobilního telefonu s vašimi fotkami. K ní máte přístup jako klient, nebo jako svatební host. Vy, jako klient můžete označit fotky, které mají zůstat skryté a potom galerii sdílet s hosty, rodinou a přáteli. Nemusíte tak každému posílat fotky zvlášť.

Prohlédnout galerie

svatba na zkoušku

Předsvatební focení

Předsvatební focení nabízí budoucím novomanželům šanci zachytit ty nejkrásnější okamžiky před jejich velkým dnem. Tyto fotografie mohou sloužit nejen jako krásná vzpomínka, ale také jako unikátní dekorace na svatbě. Představte si svatební noviny ozdobené vašimi fotografiemi, elegantní výzdobu svatebního koutku, nebo dokonce svatební hry, které budou oživeny těmito snímky. A pro trochu legrace můžete tyto fotografie použít i jako originální tapetu na telefon! Navíc, jako součást našeho 12-hodinového balíčku,

Otázky o svatebním focení

Kde všude fotíš, když jsi z Kladna? Dojíždíš i na vzdálenější svatby?

V podstatě se dá říci, že fotím kdekoli, ačkoli moje startovací stanice je na Kladně. Mám vlastní auto, které se hodí, když se pak jede na focení s novamanželi, jelikož pak už většina svatebčanů měla skleničku a nemohou řídit. Dopravu na svatbu a zpět účtuji částkou 15 Kč za kilometr. V případě delší vzdálenosti se určitě můžeme domluvit za jednotné ceně za dopravu.

Podepisuje se smlouva a požaduješ nějakou zálohu za focení?

Ano, smlouva se podepisuje na předsvatebním setkání, jakmile si vyberete mě jako svého fotografa. Smlouva nabývá platnosti zaplacením zálohy ve výši 50% z celkové ceny fotografování. Zbytek částky je splatný po svatbě.

Jak dlouho trvá, než dostaneme hotové fotografie po svatbě?

Obvykle se snažím dodat upravené fotografie do 4-6 týdnů od svatby. Chci, aby každý snímek byl dokonale zpracovaný a vypovídal o krásném dni, který jste prožili.

Jaký styl fotografování preferuješ?

Můj fotografický styl je kombinací dokumentární a umělecké fotografie. Snažím se zachytit přirozené, neinscenované momenty, zároveň ale ráda vytvářím umělecky laděné portréty. Můj cíl je vytvořit fotografie, které dokonale zachytí esenci vašeho svatebního dne.

Je povinná předsvatební schůzka a kdy probíha?

Setkání před svatbou není povinné, ale velmi doporučuji ho absolvovat. Tato schůzka nám umožní lépe se poznat a projednat vaše představy a plány pro svatební den. Schůzku obvykle plánuji asi 6 měsíců před svatbou. Přeci jen- je velmi důležité, abychom si sedli i po osobní stránce!

Kolik upravených fotek dostaneme?

Počet fotografií závisí na mnoha faktorech, jako je zvolený balíček a aktivita svatebních hostů. U nejmenšího balíčku, trvajícího 6 hodin, dodávám přibližně 400 upravených fotografií. U 12hodinového balíčku se počet snímků pohybuje okolo 700 kusů.

Můžeme si vybrat nějaké konkrétní momenty, které chcete, abych zachytila?

Samozřejmě! Pokud máte specifické přání nebo momenty, které byste chtěli, abych fotila, určitě mi to předem sdělte. Ráda se přizpůsobím vašim požadavkům a zajistím, aby byly tyto momenty zachyceny.